ZOOMANIA
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ZOOMANIA


 
Početna stranicaPočetna stranica  PretraľnikPretraľnik  Latest imagesLatest images  RegistracijaRegistracija  LoginLogin  

 

 Uređenje terarija za iguanu

Go down 
4 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4  Next
Autor/icaPoruka
Ivana
Senior
Senior
Ivana


Broj postova : 479
Location : Rijeka
Registration date : 15.01.2008

Uređenje terarija za iguanu - Page 3 Empty
PostajNaslov: skica terarija   Uređenje terarija za iguanu - Page 3 Icon_minitimečet sij 31, 2008 1:48 pm

Uređenje terarija za iguanu - Page 3 4902_r10
[Vrh] Go down
Ivana
Senior
Senior
Ivana


Broj postova : 479
Location : Rijeka
Registration date : 15.01.2008

Uređenje terarija za iguanu - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Uređenje terarija za iguanu   Uređenje terarija za iguanu - Page 3 Icon_minitimečet sij 31, 2008 1:50 pm

i kako vam se čini Question
slobodno napišite ako neš nevalja cheers
[Vrh] Go down
Mladen
Junior
Junior
Mladen


Broj postova : 218
Age : 34
Location : Zagreb
Registration date : 17.01.2008

Uređenje terarija za iguanu - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Uređenje terarija za iguanu   Uređenje terarija za iguanu - Page 3 Icon_minitimečet sij 31, 2008 4:52 pm

Lijepo izgleda! Very Happy

Reci mi samo, jel ona mreža za ventilaciju jedina koju imaš?
[Vrh] Go down
Ivana
Senior
Senior
Ivana


Broj postova : 479
Location : Rijeka
Registration date : 15.01.2008

Uređenje terarija za iguanu - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Uređenje terarija za iguanu   Uređenje terarija za iguanu - Page 3 Icon_minitimečet sij 31, 2008 4:56 pm

niam još napravila terarij ovo je samo skica
šta bi trebalo još koju staviti
[Vrh] Go down
Mladen
Junior
Junior
Mladen


Broj postova : 218
Age : 34
Location : Zagreb
Registration date : 17.01.2008

Uređenje terarija za iguanu - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Uređenje terarija za iguanu   Uređenje terarija za iguanu - Page 3 Icon_minitimečet sij 31, 2008 5:21 pm

da, o nacrtu i govorim...
Citat :
šta bi trebalo još koju staviti
Moraš imat 2, i to jedna npr. ispod vrata, po cijeloj dužini (al s obzirom da bi to bilo koliko? 2 metra... onda možeš stavit 2 manje, svaka da je 50x2 cm), i onda jedna po stropu (opet, s obzirom da imaš 2 metra...)...
[Vrh] Go down
Ivana
Senior
Senior
Ivana


Broj postova : 479
Location : Rijeka
Registration date : 15.01.2008

Uređenje terarija za iguanu - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Uređenje terarija za iguanu   Uređenje terarija za iguanu - Page 3 Icon_minitimečet sij 31, 2008 5:31 pm

mi možeš to dodat na skicu da vidim/skužim kak bi to izgledalo
[Vrh] Go down
Mladen
Junior
Junior
Mladen


Broj postova : 218
Age : 34
Location : Zagreb
Registration date : 17.01.2008

Uređenje terarija za iguanu - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Uređenje terarija za iguanu   Uređenje terarija za iguanu - Page 3 Icon_minitimečet sij 31, 2008 5:37 pm

Ovak nekak (najurednije kaj sam mogel nacrtat... Embarassed ):
Uređenje terarija za iguanu - Page 3 Terarij2
Naravno, mrežice bi onda bile (ove koje sam ja nadodao) pravilne... ne ovak grozne... hehe

I onda ova tvoja mrežica bočno ne bi više bila potrebna. Zaboravio sam ju maknut.

Sad, što se tiče veličine mrežica... možaš ovak:
50x2 cm svaka
[Vrh] Go down
Ivana
Senior
Senior
Ivana


Broj postova : 479
Location : Rijeka
Registration date : 15.01.2008

Uređenje terarija za iguanu - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Uređenje terarija za iguanu   Uređenje terarija za iguanu - Page 3 Icon_minitimečet sij 31, 2008 5:53 pm

ovu mrežo na krovu nebi mogla stviti jer mi je gore krevet
a suprotna stranica od one na koju sam stavila mrežu je na zidu kužiš kako bi to onda mogla napraviti
[Vrh] Go down
Ivana
Senior
Senior
Ivana


Broj postova : 479
Location : Rijeka
Registration date : 15.01.2008

Uređenje terarija za iguanu - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Uređenje terarija za iguanu   Uređenje terarija za iguanu - Page 3 Icon_minitimečet sij 31, 2008 6:00 pm

Uređenje terarija za iguanu - Page 3 4902_r11na sve strane koje su označen crvenim nemogu staviti mrežu
[Vrh] Go down
Mladen
Junior
Junior
Mladen


Broj postova : 218
Age : 34
Location : Zagreb
Registration date : 17.01.2008

Uređenje terarija za iguanu - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Uređenje terarija za iguanu   Uređenje terarija za iguanu - Page 3 Icon_minitimečet sij 31, 2008 6:25 pm

Onda moraš dizajn terarija promjenit... moraš imat mogućnost stavit mreže za zrak na 2 različite plohe terarija (ne računajući pod) tako da nisu u istoj ravnini... to ti je najbolji način za postizanje adekvatne ventilacije bez da ne ugradiš mali ventilator...

Zakaj ne bi mogla stavit ispod vrata? Da samo to središ, uz ovu bočnu, to bi onda bilo ok...
[Vrh] Go down
Ivana
Senior
Senior
Ivana


Broj postova : 479
Location : Rijeka
Registration date : 15.01.2008

Uređenje terarija za iguanu - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Uređenje terarija za iguanu   Uređenje terarija za iguanu - Page 3 Icon_minitimečet sij 31, 2008 6:27 pm

ispod vrata i sastrane može scratch cheers
[Vrh] Go down
Mladen
Junior
Junior
Mladen


Broj postova : 218
Age : 34
Location : Zagreb
Registration date : 17.01.2008

Uređenje terarija za iguanu - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Uređenje terarija za iguanu   Uređenje terarija za iguanu - Page 3 Icon_minitimečet sij 31, 2008 6:31 pm

e onda ti je to u redu... samo probaj napravit tak da je onda više mreže (na slici gledano) ispod lijevih vrata, tak da zrak jače cirkulira iz tog ćoška prema gore desno van... onda možda tamo stavit duplo veću pa uopće ne stavljat ispod desnih vrata (50x4 cm)?
[Vrh] Go down
Ivana
Senior
Senior
Ivana


Broj postova : 479
Location : Rijeka
Registration date : 15.01.2008

Uređenje terarija za iguanu - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Uređenje terarija za iguanu   Uređenje terarija za iguanu - Page 3 Icon_minitimečet sij 31, 2008 6:34 pm

misliš da smo stavim ispo ljevih i sastrane,neznam
to mi izgleda malo nesimetrično mislim da je bolje da stavim ispod vrata dva scratch
[Vrh] Go down
Ivana
Senior
Senior
Ivana


Broj postova : 479
Location : Rijeka
Registration date : 15.01.2008

Uređenje terarija za iguanu - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Uređenje terarija za iguanu   Uređenje terarija za iguanu - Page 3 Icon_minitimečet sij 31, 2008 6:35 pm

šta kažeš da stavim dvije ali šire mreže isod vrata i naravno sastrane
[Vrh] Go down
Mladen
Junior
Junior
Mladen


Broj postova : 218
Age : 34
Location : Zagreb
Registration date : 17.01.2008

Uređenje terarija za iguanu - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Uređenje terarija za iguanu   Uređenje terarija za iguanu - Page 3 Icon_minitimečet sij 31, 2008 9:22 pm

Kažem ovako:
mreža dimenzija 50x4 cm ispod lijevih vrata (gledano na slici)
mreža od 50x4 cm tam bočno di si već mislila stavit... al sad si razmišljam da mreže možda budu malo dulje... ne znam...
[Vrh] Go down
Ivana
Senior
Senior
Ivana


Broj postova : 479
Location : Rijeka
Registration date : 15.01.2008

Uređenje terarija za iguanu - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Uređenje terarija za iguanu   Uređenje terarija za iguanu - Page 3 Icon_minitimečet sij 31, 2008 10:17 pm

staviti ću dvije po 50×4 i na ljevu i desnu stranu ili veće
[Vrh] Go down
Ivana
Senior
Senior
Ivana


Broj postova : 479
Location : Rijeka
Registration date : 15.01.2008

Uređenje terarija za iguanu - Page 3 Empty
PostajNaslov: skica terarija   Uređenje terarija za iguanu - Page 3 Icon_minitimepet vel 01, 2008 6:22 pm

Uređenje terarija za iguanu - Page 3 Terari11
[Vrh] Go down
Ivana
Senior
Senior
Ivana


Broj postova : 479
Location : Rijeka
Registration date : 15.01.2008

Uređenje terarija za iguanu - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Uređenje terarija za iguanu   Uređenje terarija za iguanu - Page 3 Icon_minitimepet vel 01, 2008 7:37 pm

dali mogu ove ostale stranice terarija bit od trešnje jer to mogu nabaviti za badava a mdf moram platiti Question
[Vrh] Go down
Mladen
Junior
Junior
Mladen


Broj postova : 218
Age : 34
Location : Zagreb
Registration date : 17.01.2008

Uređenje terarija za iguanu - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Uređenje terarija za iguanu   Uređenje terarija za iguanu - Page 3 Icon_minitimepet vel 01, 2008 7:49 pm

ivana je napisao/la:
Uređenje terarija za iguanu - Page 3 Terari11
Erm... ovu mrežu ispod (na slici gledano) desnih vrata, preseli ispod one mrežice ispod lijevih vrata... imat ćeš bolju struju zrraka unutra...

Citat :
dali mogu ove ostale stranice terarija bit od trešnje jer to mogu nabaviti za badava a mdf moram platiti Question
Ako gledaš dugoročno, isplativije ti je uzet mdf, nego trešnju za badava, jer u terariju će bit vlažno... i to dosta... pa će ti trešnja strulit za godinu-dvje...

A ja sam jednom uzeo komadić mdf-a i stavio ga u posudu s vodom... tjedan dana, dva tjedna, tri tjedna... i još uvijek nije bilo nikakve promjene na njemu... zadržao je svoju čvrstoću i oblik. Tak da rađe uzmi mdf... e da, njega je i lakše pilit/bušit ak će trebat nego trešnja...
[Vrh] Go down
Ivana
Senior
Senior
Ivana


Broj postova : 479
Location : Rijeka
Registration date : 15.01.2008

Uređenje terarija za iguanu - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Uređenje terarija za iguanu   Uređenje terarija za iguanu - Page 3 Icon_minitimepet vel 01, 2008 7:51 pm

a da je lakiram nekoliko puta s onim lakom na bazi vode
[Vrh] Go down
Mladen
Junior
Junior
Mladen


Broj postova : 218
Age : 34
Location : Zagreb
Registration date : 17.01.2008

Uređenje terarija za iguanu - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Uređenje terarija za iguanu   Uređenje terarija za iguanu - Page 3 Icon_minitimepet vel 01, 2008 8:07 pm

Ja rađe ne bih lakirao... mdf ne trebaš lakirat. Ja nisam onaj komadić kojeg sam stavio u vodu, a izdržao je 3 tjedna (a onda je došao Lord i prevrnuo posudu pa sam izgubio taj komad... Laughing ).
[Vrh] Go down
Ivana
Senior
Senior
Ivana


Broj postova : 479
Location : Rijeka
Registration date : 15.01.2008

Uređenje terarija za iguanu - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Uređenje terarija za iguanu   Uređenje terarija za iguanu - Page 3 Icon_minitimepet vel 01, 2008 8:22 pm

neče mu niš bit od laka jeli?
[Vrh] Go down
Mladen
Junior
Junior
Mladen


Broj postova : 218
Age : 34
Location : Zagreb
Registration date : 17.01.2008

Uređenje terarija za iguanu - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Uređenje terarija za iguanu   Uređenje terarija za iguanu - Page 3 Icon_minitimepet vel 01, 2008 8:43 pm

Citat :
neče mu niš bit od laka jeli?
Na to sam ti rekao ovo:
Citat :
Ja rađe ne bih lakirao...
što znači da nisam 100% siguran kak bi iguana reagirala na to, ali da ne bih želio isprobavat na mojoj iguani (da ju imam...) Smile
[Vrh] Go down
Ivana
Senior
Senior
Ivana


Broj postova : 479
Location : Rijeka
Registration date : 15.01.2008

Uređenje terarija za iguanu - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Uređenje terarija za iguanu   Uređenje terarija za iguanu - Page 3 Icon_minitimepet vel 01, 2008 8:57 pm

evo sad sam pročitala da se može koristiti lak na bazi vode a ne sintetički i pustit par dana na zraku da ispari smrad
[Vrh] Go down
Mladen
Junior
Junior
Mladen


Broj postova : 218
Age : 34
Location : Zagreb
Registration date : 17.01.2008

Uređenje terarija za iguanu - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Uređenje terarija za iguanu   Uređenje terarija za iguanu - Page 3 Icon_minitimepet vel 01, 2008 8:59 pm

Citat :
pustit par dana na zraku da ispari smrad
To onda moraš jako puno luftat... barem jedno 5-6 dana, s time da vrata ostaviš otvorena...
[Vrh] Go down
Sponsored content





Uređenje terarija za iguanu - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Uređenje terarija za iguanu   Uređenje terarija za iguanu - Page 3 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Uređenje terarija za iguanu
[Vrh] 
Stranica 3 / 4.Go to page : Previous  1, 2, 3, 4  Next
 Similar topics
-
» Pranje terarija

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
ZOOMANIA :: Teraristika :: Uređenje i održavanje terarija-
Forum(o)Bir: