ZOOMANIA
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ZOOMANIA


 
Početna stranicaPočetna stranica  PretraľnikPretraľnik  Latest imagesLatest images  RegistracijaRegistracija  LoginLogin  

 

 Kupanje mačke

Go down 
3 posters
Autor/icaPoruka
kathy
Veteran
Veteran
kathy


Broj postova : 727
Age : 41
Location : Slavonija
Registration date : 27.01.2008

Kupanje mačke Empty
PostajNaslov: Kupanje mačke   Kupanje mačke Icon_minitimepon sij 28, 2008 3:06 pm

Većina mačaka mrzi kupanje i vrlo vjerojatno će vam to prilično jasno dati do znanja. Zato na vrijeme dobro razmislite o svemu. Pripremite sve što bi vam moglo zatrebati i dobro se naoružajte strpljenjem, dobrom voljom i smijehom, usprkos mačkinom bijesu.

Prije nego počnete kupati mačku, prikupite par stvarčica. Trebat će vam minimalno dva dobro upijajuća ručnika, šampon za mačke i spužva. Ako nemate tuš, uzmite veliku šalicu ili lončić kojim ćete ispirati šampon s mačke. Bilo bi dobro da imate neklizajuću podlogu za kadu kako bi se vaša mačka osjećala sigurnije.

Na dno kade ili umivaonika stavite neklizajuću podlogu. Ulijte nekoliko centimetara tople vode i nježno stavite mačku u kadu. Pričajte s macom i ohrabrite je. Vjerojatno će se nakon nekoliko sekudni umiriti. Jednom kad je maca smirena, namočite je. Ako se previše boji mlaza vode iz tuša, polijevajte je vodom koristeći šalicu ili lončić. Nemojte joj močiti glavu! Lice ćete joj očistiti kasnije.

Kad ste dovoljno namočili mačku, stavite malo šampona u ruku i šamponirajte je, masirajući joj krzno, a istodobno joj pričajte kako bi je umirili. Ispiranje šampona će vam vjerojatno biti najteži dio kupanja. Iako će se vaša mačka buniti vrlo je važno da dobro isperete šampon, jer bi joj ostataci šampona mogli nadražiti kožu. Kupanje mačke mora biti u šamponu za mačke, u protivnom se mogu stvoriti alergijske reakcije, oštećenja krzna i dodatne komplikacije.

Jednom kad je mačka čista, navlažite spužvu i njom nježno obrišite mačkino lice. Osobitu pažnju obratite na područje ispod očiju.

Faza sušenja je najlakša. Zamotajte mačku u ručnik i osušite je. Zamijenite ručnik kad prvi bude mokar. Osušite mačku čim više možete. Ako imate dugodlaku mačku, neki preporučaju sušilo za kosu, ali većina se mačaka boji zvuka. Procijenite da li to vašoj mački previše smeta. Ako koristite sušilo, pripazite da ne koristite prevruć zrak koji bi joj mogao opeći kožu. Nakon što završite, recite maci da lijepo miriše i da izgleda prekrasno sad kad je čista.
Preuzeto sa: Žena.hr


Zadnja promjena: ; uto vel 05, 2008 12:21 am; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
Dunj@
Veteran
Veteran
Dunj@


Broj postova : 826
Age : 39
Location : Slavonija
Registration date : 27.01.2008

Kupanje mačke Empty
PostajNaslov: Re: Kupanje mačke   Kupanje mačke Icon_minitimepon sij 28, 2008 7:32 pm

Ja svog mačka kupam jedino ako se baš toloko zaprlja da se ni sam nemože očistiti, a kako je večinu vremena u kući pa je to onda jako rijetko.Ali onda uvijek bude smijanja Laughing . Kako imam tuš kabinu jednostavno je zatvorim kada mačak uđe(inače ga samog pustim da uđe, jer mu uvijek znatiželja prevlada)pa mu pričam dok u međuvremenu polako uklučim tuš i pričekam da se malo privikne ne njega.A kad krenem onda se jadnik skroz vrti u krug jer, naravno nema izlaza, pa se i ja skroz vrtim da ga što prije okupam, jer skroz gleda kako bi se popeo na mene pa da može iskočiti van.Zasad mu to još nije uspjelo.Kad završim osušim ga ručnikom koliko god mogu, a on se onda ostatak dana licka do savršenstva. flower
[Vrh] Go down
kity
Novi korisnik
Novi korisnik
kity


Broj postova : 2
Age : 27
Registration date : 06.12.2009

Kupanje mačke Empty
PostajNaslov: Re: Kupanje mačke   Kupanje mačke Icon_minitimened pro 06, 2009 12:20 am

da li mogu da kupam moju macu i kada je zima? Very Happy
[Vrh] Go down
Dunj@
Veteran
Veteran
Dunj@


Broj postova : 826
Age : 39
Location : Slavonija
Registration date : 27.01.2008

Kupanje mačke Empty
PostajNaslov: Re: Kupanje mačke   Kupanje mačke Icon_minitimeuto vel 09, 2010 4:12 am

kity je napisao/la:
da li mogu da kupam moju macu i kada je zima? Very Happy

ako je maca u kući cijelo vrijeme onda možeš,ali ako je vanjska onda bolje nemoj......one su ionako čiste životinje pa će se sama jako dobro očistiti....
[Vrh] Go down
Sponsored content





Kupanje mačke Empty
PostajNaslov: Re: Kupanje mačke   Kupanje mačke Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Kupanje mačke
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
ZOOMANIA :: Mačke :: Njega i dresura-
Forum(o)Bir: