ZOOMANIA
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ZOOMANIA


 
Početna stranicaPočetna stranica  PretraľnikPretraľnik  Latest imagesLatest images  RegistracijaRegistracija  LoginLogin  

 

 Odgoj mačke

Go down 
3 posters
Autor/icaPoruka
kathy
Veteran
Veteran
kathy


Broj postova : 727
Age : 40
Location : Slavonija
Registration date : 27.01.2008

Odgoj mačke Empty
PostajNaslov: Odgoj mačke   Odgoj mačke Icon_minitimepon sij 28, 2008 12:55 pm

Mačke su iznimno inteligentne životinje i mogu se naučiti dobro ponašati bez obzira na svoje godine. Kao i svaki odgoj, i ovaj mora biti obziran i temeljen na podršci, nagrađivanju dobrog ponašanja i ne obaziranju na nepoželjno.

Možda se vaša mačka već znala dobro ponašati kad je došla u vašu obitelj, ali odgoj nikad ne prestaje. Ona vrlo brzo može usvojiti loše navike i trebat će vremena dok ih se ne riješi, posebno ako joj se neko vrijeme dopusti takvo ponašanje.

Ipak, loše ponašanje može se spriječiti pravom reakcijom – kad odgajate svoju mačku potičete njeno dobro ponašanje, a ne obazirete se kad se loše ponaša. Tako, kad skoči na stol, spustit ćete je i nećete se dalje obazirati na nju. Kad ostane na podu, hvalit ćete je i nagraditi. Vaš mačić će brzo povezati pohvalu i nagradu s pravom radnjom i zaboraviti na ponašanje na koje se ne obazirete.

Kad razmišljate o odgojanju, mislite o onome što želite da vaša mačka napravi, zašto bi ona to htjela napraviti i kad ćete je nagraditi. Mačke motivira samo hrana, ali nažalost to samo uspijeva kad su gladne! Ipak, dobro je naći poslasticu koju vaša mačka posebno voli, što će vam pomoći u njenom odgajanju.

Odgajati mačku razlikuje se od odgajanja psa i mi nećemo tražiti od našeg mačića da se odaziva na naredbe kao što su „Sjedi” ili „K nozi”. Ipak, možete naučiti svoju mačku da poštuje neke dijelove vaše kuće - tako bi naprimjer morala znati da ne smije grebati namještaj. Postavite joj grebalicu i hvalite je i nagrađujte svaki put kad je koristi. A kad grebe namještaj, odgurnite je i ne obazirite se dalje na nju.

Mačke su prirodno čiste životinje i traže kutiju za nuždu. Ako vaša mačka obavlja nuždu negdje drugdje, provjerite da kutija za nuždu nije slučajno pomakuta, da je na mirnom mjestu daleko od posuda za hranu, lako pristupačna i čista. Ako je vaša mačka uznemirena, tražit će i druga mjesta za obavljanje nuždu, ali brzo će se vratiti natrag ako promjenite pijesak ili vratite kutiju gdje je bila.
Preuzeto sa: Whiskas


Zadnja promjena: ; uto vel 05, 2008 12:22 am; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
Rakija
Admin
Admin
Rakija


Broj postova : 465
Age : 37
Location : Opatija
Registration date : 15.01.2008

Odgoj mačke Empty
PostajNaslov: Re: Odgoj mačke   Odgoj mačke Icon_minitimepon sij 28, 2008 1:44 pm

Moja mačka uvjek pita van za obavljanje nužde, ali sam jednom imao jednu koja je nuždu obavljala ni više ni manje negi u wc školjku lol!
[Vrh] Go down
http://rakijajezakon.blog.hr
kathy
Veteran
Veteran
kathy


Broj postova : 727
Age : 40
Location : Slavonija
Registration date : 27.01.2008

Odgoj mačke Empty
PostajNaslov: Re: Odgoj mačke   Odgoj mačke Icon_minitimepon sij 28, 2008 1:48 pm

Svaka mačka obavlja nuždu na onaj način na koji je odmalena navikla, ali glavno da nemaš problema i da ti ne obavljaju nuždu svugdje po kući.
[Vrh] Go down
Rakija
Admin
Admin
Rakija


Broj postova : 465
Age : 37
Location : Opatija
Registration date : 15.01.2008

Odgoj mačke Empty
PostajNaslov: Re: Odgoj mačke   Odgoj mačke Icon_minitimepon sij 28, 2008 1:57 pm

kathy je napisao/la:
Svaka mačka obavlja nuždu na onaj način na koji je odmalena navikla, ali glavno da nemaš problema i da ti ne obavljaju nuždu svugdje po kući.

to nikako.
[Vrh] Go down
http://rakijajezakon.blog.hr
kathy
Veteran
Veteran
kathy


Broj postova : 727
Age : 40
Location : Slavonija
Registration date : 27.01.2008

Odgoj mačke Empty
PostajNaslov: Re: Odgoj mačke   Odgoj mačke Icon_minitimepon sij 28, 2008 2:06 pm

Moja mačka obavlja nuždu u svojem plastičnom nužniku koji je napunjem posebnim kamenčićima koji brzo upijaju vlagu no miris uvijek ostane zato postoje i mirisni kamenčići koji malo ublažavaju miris nakom što mačka izvrši nuždu!
[Vrh] Go down
Rakija
Admin
Admin
Rakija


Broj postova : 465
Age : 37
Location : Opatija
Registration date : 15.01.2008

Odgoj mačke Empty
PostajNaslov: Re: Odgoj mačke   Odgoj mačke Icon_minitimepon sij 28, 2008 2:10 pm

kathy je napisao/la:
Moja mačka obavlja nuždu u svojem plastičnom nužniku koji je napunjem posebnim kamenčićima koji brzo upijaju vlagu no miris uvijek ostane zato postoje i mirisni kamenčići koji malo ublažavaju miris nakom što mačka izvrši nuždu!

vidio sam taj pjesak. imamo ga u shopu.
[Vrh] Go down
http://rakijajezakon.blog.hr
Dunj@
Veteran
Veteran
Dunj@


Broj postova : 826
Age : 39
Location : Slavonija
Registration date : 27.01.2008

Odgoj mačke Empty
PostajNaslov: Re: Odgoj mačke   Odgoj mačke Icon_minitimepon sij 28, 2008 7:48 pm

kathy je napisao/la:
Moja mačka obavlja nuždu u svojem plastičnom nužniku koji je napunjem posebnim kamenčićima koji brzo upijaju vlagu no miris uvijek ostane zato postoje i mirisni kamenčići koji malo ublažavaju miris nakom što mačka izvrši nuždu!

Da i moj mačak isto koristi pjesak za mačke, i zna nekad biti jako zanimljiv jer nekad kopa više pokraj pjeska po laminatu nego po pijesku !
[Vrh] Go down
Sponsored content





Odgoj mačke Empty
PostajNaslov: Re: Odgoj mačke   Odgoj mačke Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Odgoj mačke
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
ZOOMANIA :: Mačke :: Njega i dresura-
Forum(o)Bir: