ZOOMANIA
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ZOOMANIA


 
Početna stranicaPočetna stranica  PretraľnikPretraľnik  Latest imagesLatest images  RegistracijaRegistracija  LoginLogin  

 

 Zašto mužjak za vrijeme parenja hvata zubima ženku za vrat ?

Go down 
3 posters
Autor/icaPoruka
Felix
Junior
Junior
Felix


Broj postova : 226
Location :
Registration date : 28.01.2008

Zašto mužjak za vrijeme parenja hvata zubima ženku za vrat ? Empty
PostajNaslov: Zašto mužjak za vrijeme parenja hvata zubima ženku za vrat ?   Zašto mužjak za vrijeme parenja hvata zubima ženku za vrat ? Icon_minitimesri vel 06, 2008 10:23 pm

Na prvi pogled ovo izgleda kao primjer macho brutalnosti, nešto slično običaju praljudi na karikaturama da grabe svoje žene za kosu i tako ih odvlače u pećinu. Međutim, ništa nije dalje od istine. Kada je riječ o seksu kod mačaka, ženke su dominantni partneri, a ne mužjaci. Mužjaci se mogu divlje tući među sobom, ali kad se seksualno nadraže i pokušaju se spariti sa ženkom oni postaju sve prije nego"gazde". Ako netko dobiva batine, to je uvijek i samo mužjak. Ugriza za vrat ženke može izgledati brutalan, ali ja zapravo očajnički trik mužjaka da se spasi od napada ženke. Radi se o zaštitnoj mjeri socijalnog tipa. Tu se ne radi o želji da mužjak drži ženku tako čvrsto da se ona ne može okrenuti i napasti ga. Ona je previše jaka da bi mu to uspjelo. Radi se zapravo, o "triku ponašanja", što ga koristi mužjak. Sve mačke, mužjaci ili ženke, reagiraju jednako na to ako ih netko zgrabi za vrat, a to reagiranje potječe još iz njihovog djetinjstava. Upravo tako hvataju i nose majke svoju mladunčad, koja se tome mirno prepušta. Ona ih tako hvata kad ih mora nekamo preseliti, s opasnog na sigurno mjesto. Za mačiće je od ključne važnosti da se ne otimaju takvom zahvatu u situacijama u kojima im se možda radi o životu. Kad odrastu mačke nikada ne izgube u potpunosti ovakav način reagiranja, u što se lako možete uvjeriti ako uhvatite mačku za kožu vrata. Ona će se odmah prestati micati i ostat će neko vrijeme potpuno nepomična. Ako je čvrsto zgrabite za neki drugi dio tijela, brzo će reagirati i otimati se, ponekad već u istom trenutku. Zato je "trik imobilizacije" trik koji mužjaci upotrebljavaju kad "imaju posla" (dakle kad se pare) s potencijalno opasnim ženkama. Ženke tako rado, na najmanji povod, a i bez njega, upotrebljavaju svoje pandže, pa je mužjacima itekako potreban ovaj trik. Dokle god ih čvrsto drže za šiju, mužjaci imaju dobru šansu da će ženke biti bespomoćno transformirane u "mačiće što ih majka nosi u svojim zubima". Bez ovakvog postupka mnogi bi se mužjaci vraćali kući s još više rana i brazgotina.

- Vjerujem da će mnogi zahvaljujući Desmondu Morrisu i mojem trudu prepisivanja njegove knjige, saznati o mačkama mnogo toga što još nisu znali o njihovom ponašanju s ljudima i načinu života....ima još tema i sve što imam ću vam prezentirati.
Voljela bih da se izjasnite kako vam se dopadaju sve ove "tajne" o našim ljubimcima mačkama.
[Vrh] Go down
Dunj@
Veteran
Veteran
Dunj@


Broj postova : 826
Age : 39
Location : Slavonija
Registration date : 27.01.2008

Zašto mužjak za vrijeme parenja hvata zubima ženku za vrat ? Empty
PostajNaslov: Re: Zašto mužjak za vrijeme parenja hvata zubima ženku za vrat ?   Zašto mužjak za vrijeme parenja hvata zubima ženku za vrat ? Icon_minitimesri vel 06, 2008 10:34 pm

ja sam več saznala puno toga što nisam znala , jedna velika pohvala za sve ove teme jer su odlične , a i vjerujem da nije bilo lako prepisivati ih i stavljati na forum ! cheers flower
[Vrh] Go down
Felix
Junior
Junior
Felix


Broj postova : 226
Location :
Registration date : 28.01.2008

Zašto mužjak za vrijeme parenja hvata zubima ženku za vrat ? Empty
PostajNaslov: Re: Zašto mužjak za vrijeme parenja hvata zubima ženku za vrat ?   Zašto mužjak za vrijeme parenja hvata zubima ženku za vrat ? Icon_minitimesri vel 06, 2008 11:21 pm

Ma da budem iskrena nije lako, a i oduzima puno vremena, ali nekako mi je krivo da mnogi ne znaju ono što ih zanima, a ja to imam, knjiga je stvarno stara, izdanje 1988. i nema je više u prodaji, a nisam sigurna da sve ovo ovako ima na jednom mjestu kao u njoj. A žao mi je što sam kasno reagirala jer je u prodaji postojala i ovakva knjiga o psima. Uh, kasno sam je počela tražiti. Baš mi je ŽAO da je nisam zgrabila !!! Kad sam reagirala i zvala sve izdavače neki od njih su rekli da su čak imali tako nešto ali davno - davno. Šteta, a imala sam jaku volju i nju nabaviti.
[Vrh] Go down
Dunj@
Veteran
Veteran
Dunj@


Broj postova : 826
Age : 39
Location : Slavonija
Registration date : 27.01.2008

Zašto mužjak za vrijeme parenja hvata zubima ženku za vrat ? Empty
PostajNaslov: Re: Zašto mužjak za vrijeme parenja hvata zubima ženku za vrat ?   Zašto mužjak za vrijeme parenja hvata zubima ženku za vrat ? Icon_minitimesri vel 06, 2008 11:27 pm

jel se zovu knjige _Upoznajte svoju mačku
Upoznejte svog psa ?
Ako su to te vidim da ih ima za kupit kod nas u Osijeku u Ezop antikvarijatu !
mogu se raspitati ako hočeš ?
[Vrh] Go down
kathy
Veteran
Veteran
kathy


Broj postova : 727
Age : 40
Location : Slavonija
Registration date : 27.01.2008

Zašto mužjak za vrijeme parenja hvata zubima ženku za vrat ? Empty
PostajNaslov: Re: Zašto mužjak za vrijeme parenja hvata zubima ženku za vrat ?   Zašto mužjak za vrijeme parenja hvata zubima ženku za vrat ? Icon_minitimesri vel 06, 2008 11:34 pm

E pa da tamo bi se moglo naći, jer je moj tata tamo našao knjigu o dresuri pasa!
[Vrh] Go down
Dunj@
Veteran
Veteran
Dunj@


Broj postova : 826
Age : 39
Location : Slavonija
Registration date : 27.01.2008

Zašto mužjak za vrijeme parenja hvata zubima ženku za vrat ? Empty
PostajNaslov: Re: Zašto mužjak za vrijeme parenja hvata zubima ženku za vrat ?   Zašto mužjak za vrijeme parenja hvata zubima ženku za vrat ? Icon_minitimesri vel 06, 2008 11:37 pm

sad sam je provjerila na njihovoj stranici imaju i o psima i o mačkama i nisu skupe.
[Vrh] Go down
Felix
Junior
Junior
Felix


Broj postova : 226
Location :
Registration date : 28.01.2008

Zašto mužjak za vrijeme parenja hvata zubima ženku za vrat ? Empty
PostajNaslov: Re: Zašto mužjak za vrijeme parenja hvata zubima ženku za vrat ?   Zašto mužjak za vrijeme parenja hvata zubima ženku za vrat ? Icon_minitimečet vel 07, 2008 9:52 am

Dunj@ je napisao/la:
jel se zovu knjige _Upoznajte svoju mačku DA to je to Upoznejte svog psa ?
Ako su to te vidim da ih ima za kupit kod nas u Osijeku u Ezop antikvarijatu !
mogu se raspitati ako hočeš ?
Da, molila bi ako ti nije problem za ovu o psima. Ako su u njoj isto ovakvi odgovori, kao u ovoj o mačkama bilo bi super da je nabavim, Vidi koika je cijena i tko je autor pa mi javi.
Uostalom daj mi adresu stranice da vidim...
[Vrh] Go down
kathy
Veteran
Veteran
kathy


Broj postova : 727
Age : 40
Location : Slavonija
Registration date : 27.01.2008

Zašto mužjak za vrijeme parenja hvata zubima ženku za vrat ? Empty
PostajNaslov: Re: Zašto mužjak za vrijeme parenja hvata zubima ženku za vrat ?   Zašto mužjak za vrijeme parenja hvata zubima ženku za vrat ? Icon_minitimečet vel 07, 2008 1:56 pm

www.ezop-antikvarijat.hr
[Vrh] Go down
Felix
Junior
Junior
Felix


Broj postova : 226
Location :
Registration date : 28.01.2008

Zašto mužjak za vrijeme parenja hvata zubima ženku za vrat ? Empty
PostajNaslov: Re: Zašto mužjak za vrijeme parenja hvata zubima ženku za vrat ?   Zašto mužjak za vrijeme parenja hvata zubima ženku za vrat ? Icon_minitimečet vel 07, 2008 2:11 pm

kathy je napisao/la:
www.ezop-antikvarijat.hr

Hvala pogledat ću, mogu li računati na tebe ako vidim da je to to. Da mi kupiš i pošalješ poštom, ja ti šaljem lovu...
[Vrh] Go down
Felix
Junior
Junior
Felix


Broj postova : 226
Location :
Registration date : 28.01.2008

Zašto mužjak za vrijeme parenja hvata zubima ženku za vrat ? Empty
PostajNaslov: Re: Zašto mužjak za vrijeme parenja hvata zubima ženku za vrat ?   Zašto mužjak za vrijeme parenja hvata zubima ženku za vrat ? Icon_minitimečet vel 07, 2008 2:15 pm

Jooj to je ta knjiga isti autor D. Morris . Ja bi je silno željela. Možeš li ti to meni riješiti.
A vidim ima i još prekrasnih knjiga o životinjama.
Javi na privatnu poštu, da ovo sad ne ide preko foruma... nema smisla..
[Vrh] Go down
Dunj@
Veteran
Veteran
Dunj@


Broj postova : 826
Age : 39
Location : Slavonija
Registration date : 27.01.2008

Zašto mužjak za vrijeme parenja hvata zubima ženku za vrat ? Empty
PostajNaslov: Re: Zašto mužjak za vrijeme parenja hvata zubima ženku za vrat ?   Zašto mužjak za vrijeme parenja hvata zubima ženku za vrat ? Icon_minitimečet vel 07, 2008 9:30 pm

Dogovoreno !
[Vrh] Go down
Sponsored content





Zašto mužjak za vrijeme parenja hvata zubima ženku za vrat ? Empty
PostajNaslov: Re: Zašto mužjak za vrijeme parenja hvata zubima ženku za vrat ?   Zašto mužjak za vrijeme parenja hvata zubima ženku za vrat ? Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Zašto mužjak za vrijeme parenja hvata zubima ženku za vrat ?
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
ZOOMANIA :: Mačke :: Mačke općenito-
Forum(o)Bir: